Prvi online festival u našoj povijesti

Svi smo svjesni kako već dvije godine zarazna bolest utječe na normalan svakodnevni život, a situacija nije puno drugačija niti u području sporta, umjetnosti i kulture.

Tako je ove godine po drugi put održan festival u Meksiku u online obliku, a ove godine i mi smo bili jedno od ukupno 16 društava iz deset zemalja. Festival kojeg UNESCO smatra jednim od deset najboljih na svijetu održavao se preko društvenih mreža i to na službenim stranicama društva organizatora. Glavni cilj (osim nastavka duge tradicije festivala) bio je podizanje svijesti o važnosti kulture i njezine raznolikosti u svijetu.

Na ovaj smo način pokazali kako smo snažni, ako se držimo zajedno i ako se borimo za one prave i ispravne vrijednosti u životu.